Nowa podstrona

OClipperze Clipper Lighter

CLIPPER

Najbardziej popularne i uwielbiane na całym świecie zapalniczki. Ta hiszpańska marka zachwyca użytkowników swoim designem i funkcjonalnością od ponad pięćdziesięciu lat i jest obecna w ponad 130 krajach świata. We wrześniu 2015 roku marka Clipper pojawiła się w Polsce.

Jak powstał ten kultowy brand zapalniczek?

U progu lat 60. XX wieku w Barcelonie powstała firma FLAMAGAS S.A. To pod jej skrzydłami narodziła się marka Clipper. W roku 1971 urodził się legendarny hiszpański projektant - Enric Sardá, który urealnia wizję twórcy FLAMAGAS S.A – to on stworzy projekt unikalnej i kultowej zapalniczki o cylindrycznym kształcie. Jego koncepcję wyróżniała oryginalność i rewolucyjne rozwiązania konstrukcyjne.
W 1972 roku w Barcelonie powstała fabryka Clippera, w której ruszała produkcja pierwszej na świecie zapalniczki wielokrotnego użytku.

Clipper podbił popularnością kolejne miejsca na świecie i poszerzył paletę produktów. W ciągu blisko 50 lat dotarł do najdalszych zakątków globu. Zasięg tej marki robi ogromne wrażenie. Ilość użytkowników Clipper’a można liczyć w milionach. Tak właśnie tworzy się kultowy produkt!

Co sprawia,
że stajesz się legendą?

Elementów jest wiele. Jeden z nich jednak niezmiennie króluje na piedestale – miłość fanów.

Clippermania rozpaliła ogień w sercach niezliczonej rzeszy Clippermaniaków! I to dosłownie. Od samego początku dbamy o to, aby było nas widać. Obraliśmy szlak, którym konsekwentnie idziemy, a razem z nami miliony Clipperowiczów!

Co sprawia, że stajesz się legendą?

Zawędrowaliśmy do ponad 130 krajów na całym globie, więc gdziekolwiek się znajdziesz, pytając ogień, masz pewność, że ktoś wyciągnie z kieszeni Clippera. Spotkasz nas niemal wszędzie – od osiedlowych boisk Ameryki Południowej przez azjatyckie plaże po skandynawskie fiordy. Są na świecie miejsca, w których słowo „Clipper” całkowicie wyparło ze słowników termin „zapalniczka”.

Cały czas szukamy nowych inspiracji, co doskonale widać po naszych kolekcjach. Non stop dorzucamy do puli kolejne wzory wyróżniające nas nie tylko jakością, ale też stylem. Stylem docenionym przez pasjonatów kolekcjonujących Clippery. Opracowaliśmy tak wiele różnorodnych grafik i ciekawych projektów, że czasem sami dostajemy zawrotu głowy na myśl o liczbach.

Zdobyć je wszystkie to nie lada wyzwanie!

Co sprawia, że stajesz się legendą?

Po ziemi stąpa wielu Clipperowiczów wypatrujących nowych eksponatów do swoich zbiorów wszędzie, gdzie to tylko możliwe. To już nie pojedyncze przypadki. Clippermania porywa wszystkich podatnych na uroki Clippera!

Nie opieraj się. Dołącz do nich i też zacznij budować swoją kolekcję! Chętnie ją zobaczymy!

pixel